14 października 2013

Niebieski z kwiatem...

Witajcie Kochani

Pochłonęło mnie bez reszty, ostatnio każdą wolną chwilę przeznaczam na malowanie  aniołów, a  każdy anioł wymaga mnóstwo czasu, pracy, cierpliwości oraz przede wszystkim weny, no i już wiadomo dlaczego  jestem ostatnio niedostępna.
Skąd inspiracje? Są wszędzie, ale to zależy jak kto postrzega Anioły, w moim wyobrażeniu są to piękne, delikatne, dobre, nieskazitelne, pełne miłości istoty. Przyjęło się, że anioły to kobiety, ale Ewangelia św. Marka mówi, że nie mają sprecyzowanej płci :
"Gdy bowiem powstaną z martwych, nie będą się ani żenić, ani za mąż wychodzić, ale będą jak aniołowie w niebie"
 Dlaczego właśnie  Anioły? Bo w nie wierze i kocham :)

Przedstawiam kolejnego Anioła, zamówiła go pewna przemiła miłośniczka Aniołów, Pani Agnieszka."Anioł oznacza funkcję, nie naturę. Pytasz, jak się nazywa ta natura? - Duch. Pytasz o funkcję? - Anioł. Przez to, czym jest, jest duchem, a przez to, co wypełnia, jest aniołem". Św. Augustyn


Dziękuję serdecznie za wszystkie komentarze jakie zostawiacie u mnie, ściskam Was każdego z osobna :)17 komentarzy:

 1. Bardzo piękny anioł, taki delikatny i romantyczny:-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Cudowny :) kocham Anioły a Twoje są wręcz magiczne :) Pozdrawiam xx

  OdpowiedzUsuń
 3. Anulka, wszystkie Twoje aniołki są przepiękne ale ten jest wyjątkowy :) Delikatna i piękna buzia, cudowne gesty idealnie dopracowane.
  Ja też uwielbiam anioły i wierze... bardzo wierze. Gdy pada pytanie, dlaczego lepię anioły, odpowiadam, że "wylepiam sobie miejsce w niebie" :)
  Buziaki Kochana :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. i to jak wspaniale wylepiasz :) miejsce w niebie masz zagwarantowane. aniołku :) :*

   Usuń
 4. Oj nie dziwię się Aniu, że "wsiąkłaś" na całego. Rozumiem ten twórczy zapał, gdzie nie istnieje nic poza tworzeniem, niecierpliwym przelewaniem swych uczuć i myśli, kiedy irytuje codzienność, bo kradnie bezcenny czas twórczy. Ale ja uwielbiam ten stan i szkoda, że tak rzadko go doświadczam. Ale się rozpisałam! Aniu anioł jest przepiękny i emanuje wewnętrznym, subtelnym pięknem. Pozdrawiam gorąco:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się z Tobą Iwonko, czas jest bezcenny kiedy się tworzy, niestety brakuje go często. Bardzo dziękuję za ciepłe słowa i ja pozdrawiam serdecznie :)

   Usuń
 5. Nie wiem czemu, ale ten Anioł dla mnie jest przy nadziei. Słodki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. :) może się tak wydawać, ale on ma tak wygiętą miednicę do przodu, o to mi chodziło, ale interpretacje mogą być różne :) Dziękuję :)

   Usuń
 6. Ona jest niesamowita, jakby moja z głowy wyjęta!!!!

  OdpowiedzUsuń